Program “Mój Prąd 5.0” to inicjatywa Ministerstwa Klimatu i Środowiska, której celem jest wspieranie inwestycji w odnawialne źródła energii w Polsce. Wysoka efektywność energetyczna A++ pozwala uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż urządzeń Fuji Electric, co pozwala na ograniczenie emisji dwutlenku węgla oraz obniżenie rachunków za energię elektryczną i cieplną.

Dofinansowanie do pomp ciepła powietrze-powietrze w ramach programu “Mój Prąd 5.0”

Dofinansowanie w programie “Mój Prąd 5.0” na klimatyzatory (pompy ciepła powietrze-powietrze) Fuji Electric wynosi do 35% kosztów kwalifikowanych brutto, ale nie więcej niż 16 000 zł na jedno gospodarstwo domowe. Wymagane jest spełnienie określonych parametrów wydajnościowych i sprawnościowych pompy ciepła, jak również przeprowadzenie audytu energetycznego budynku, w którym ma być zainstalowana pompa ciepła. Wdrożenie instalacji pozwala na uzyskanie oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi, a co ważne, jest to inwestycja ekologiczna i przyjazna dla środowiska. System ten wykorzystuje ciepło z powietrza zewnętrznego do ogrzewania pomieszczeń, co pozwala na obniżenie rachunków za energię oraz emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Dofinansowanie w ramach programu “Mój Prąd 5.0” na klimatyzatory (pompy ciepła powietrze-powietrze) jest ograniczone, dlatego warto działać szybko i skorzystać z tej szansy już teraz. Aby skorzystać z programu, należy spełnić wymagania formalne i techniczne oraz złożyć wniosek o dofinansowanie. Dzięki temu można nie tylko zaoszczędzić na rachunkach za energię, ale także zadbać o środowisko naturalne i przyczynić się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji.

Dla kogo jest program Mój Prąd 5.0?

Program “Mój prąd 5.0” jest przeznaczony dla osób fizycznych, którzy chcą zainstalować na swojej posesji pompę ciepła powietrze-powietrze. Program jest kierowany do właścicieli domów jednorodzinnych oraz mieszkańców budynków wielorodzinnych, którzy chcą zwiększyć swoją niezależność energetyczną i przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Jak skorzystać z programu Mój Prąd 5.0?

Aby otrzymać dofinansowanie na pompę ciepła powietrze-powietrze, należy złożyć wniosek na stronie https://mojprad.gov.pl/zloz-wniosek. Warto pamiętać, że dofinansowanie w ramach programu “Mój Prąd 5.0” jest ograniczone i przyznawane na zasadzie “kto pierwszy, ten lepszy”, dlatego warto działać szybko.

Sprawdź, gdzie kupić

Jesteś zainteresowany zakupem klimatyzatora z dofinasowaniem w programie Mój Prąd 5.0 lub szukasz Instalatora do wykonania instalacji albo serwisanta w celu dokonania przeglądu urządzenia lub naprawy?  Jesteśmy Generalnym Dystrybutorem urządzeń marki Fuji Electric i współpracujemy z Instalatorami na terenie całego kraju. Autoryzowanych Partnerów można łatwo wyszukać za pomocą zakładki Gdzie kupićPomogą oni dobrać odpowiednie urządzenia dla Twojego domu lub biura.