Klimatyzatory ścienne Fuji Electric KMCDN Nordic spełniają wszystkie wymogi techniczne programu dotacyjnego i zostały pozytywnie zweryfikowane przez niezależnych ekspertów dzięki czemu zostały zamieszczone na liście Zielonych Urządzeń i Materiałów (ZUM) przygotowanej przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy. Jest ona jedyną oficjalną bazą urządzeń spełniających wymogi techniczne rządowego programu dofinansowań Czyste Powietrze. Dzięki czemu zyskasz nawet do 6 000 zł dofinansowania na zakup i montaż urządzenia.

Lista ZUM  Czyste Powietrze – co musisz wiedzieć?

Lista Zielonych Urządzeń i Materiałów to ogólnodostępna baza sprzętów uznanych za ekologiczne. Parametry wpisanych tam urządzeń weryfikowane są przez zespół niezależnych ekspertów – co daje gwarancję rzetelnie zweryfikowanych produkty. Oprócz klimatyzatorów można na niej znaleźć szereg innych produktów przyjaznych środowisku naturalnemu. Na liście umieszczono różnego rodzaju urządzenia grzewcze na paliwa stałe, ciekłe i gazowe, a także tzw. bez emisyjne oraz te, które funkcjonują przy wykorzystywanie energii odnawialnej. Do ostatniej grupy zaliczają się m.in. kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, czy pompy ciepła.

Wybierając klimatyzator KMCDN Nordic od Fuji Electric znajdujący się na liście ZUM masz pewność, że spełniają one wymogi techniczne programu Czyste Powietrze. Klimatyzator Fuji Electric na liście  ZUM znajdziesz TUTAJ.

Jak korzyści daje lista ZUM?

Po pierwsze dzięki liście Zielonych Urządzeń i Materiałów możesz znacznie oszczędzić czas. Dobierając sprzęty do swojego domu, musiałbyś samodzielnie weryfikować zgodność każdego z nich z wymogami przedstawionymi w programie dotacyjnym Czyste Powietrze. Dzięki bazie ZUM wszystkie odpowiednie urządzenia masz pod ręką.

Dodatkowo na dedykowanej stronie znajdziesz wszelkie niezbędne parametry, a nawet przekierowania do stron producentów. Tam z kolei mieści się pełna lista autoryzowanych dystrybutorów oraz partnerów. Wystarczy kilka kolejnych kliknięć, by kupić wybrane urządzenie – proces jest ułatwiony do maksimum!

Klimatyzator z dofinasowaniem Czyste Powietrze?

Czyste Powietrze to program mający pomóc w termomodernizacji budownictwa oraz wymianie źródeł ciepła na rozwiązania przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego. Spełniając określone wymogi możemy uzyskać specjalne dofinansowanie naszej inwestycji.

Warto zainteresować się tą formą wsparcia, ponieważ wymiana koniecznych urządzeń na bardziej energooszczędne to przede wszystkim korzyść dla naszego portfela. Uzyskane środki znacznie pomogą przejść przez odpowiednią modernizację. A dzięki m.in. liście ZUM – proces stał się teraz znacznie łatwiejszy.

Czyste Powietrze – jaki klimatyzator wybrać?

Klimatyzator ścienny  KMCDN Nordic Fuji Electric to pompa ciepła powietrze-powietrze, będzie doskonałym wyborem w większości przypadków. Nie dość, że spełnia  wszelkie wymogi techniczne,  to jeszcze charakteryzuje się wysoką wydajnością.

Fuji Electric KMCB Nordic umożliwia zarówno chłodzenie domu, jak i wydajne ogrzewanie w sezonie zimowym. Projektantom udało się osiągnąć bardzo dobrą wydajność przez zastosowanie nowoczesnej konstrukcji. Największą rolę odgrywa dodatkowa grzałka podstawy oraz powiększony skraplacz. Dzięki nim nawet -25°C na dworze nie jest przeszkodą dla KMCDN Nordic! Jest doskonały do wydajnej pracy w skrajnie zimnych warunkach atmosferycznych.

Warto również przyjrzeć się dostępnym trybom pracy klimatyzatora. Może on np. funkcjonować na ustawieniach ekonomicznych, korzystniej zarządzających zużywaną energią, a tym samym pozwalając na dodatkowe oszczędności. Jednakże, w razie potrzeby, KMCDN Nordic można uruchomić w trybie pełnej mocy. Umożliwia on znacznie szybsze osiągnięcie docelowej temperatury niż normalnie.

Ponadto klimatyzator został zautomatyzowany, dlatego jego działanie nie wymaga praktycznie ingerencji użytkownika. Tryby pracy zmieniają się w zależności od potrzeb, a wraz z programatorem czasowym (dobowym, nocnym oraz tygodniowym) i filtrami o wysokiej skuteczności tworzą urządzenie niemal idealne. KMCDN Nordic będzie cicho towarzyszył domownikom, każdego dnia poprawiając ich komfort życia.